Jak urządzić sypialnię w stylu boho w 6 krokach?

Styl boho zdobył ogromną popularność w polskim wnętrzarstwie i wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo nie zniknie z naszych mieszkań. Nic dziwnego.

W końcu jest to połączenie miłych dla oka barw, pięknej zieleni oraz subtelnych dodatków. Jedno z najbardziej popularnych pomieszczeń, które chętnie wyposaża się w stylu boho, to sypialnia. Sprawdź, jak ją zaaranżować.

Cechy charakterystyczne sypialni w stylu boho

Aby zacząć planować aranżację w stylu boho, warto najpierw dowiedzieć się, czym się charakteryzuje. To znacznie ułatwi zadanie. Zacznijmy od kolorystyki. Taka sypialnia powinna być utrzymana w bielach oraz beżach. Dopuszczalne są także delikatne odcienie brązu, a także zieleń, jeśli pochodzi ona od roślin.

Wszystkie dodatki dekoracyjne powinny zostać wykonane z lekkich materiałów oraz posiadać dużą liczbę frędzli. Doskonale sprawdzą się także łapacze snów oraz plecione dywaniki. Nie można także zapomnieć o oświetleniu. W sypialni w stylu boho świetnie sprawdzą się delikatne lampki i tzw. cotton balls.

Sypialnia w stylu boho krok po kroku

Aranżacja sypialni w stylu boho powinna się składać z kilku konkretnych kroków. Dzięki temu z pewnością efekt końcowy będzie miły dla oka. Są to:

  1. Stworzenie projektu pomieszczenia. Należy zaplanować nie tylko umeblowanie, ale także dodatki.
  2. Malowanie ścian na jasne kolory.
  3. Zakup mebli, np. łóżka czy szafki.
  4. Zakup dodatków, takich jak koce, poduszki, makramy, dywaniki, obrazy na ścianę, a także roślinność.
  5. Odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów.
  6. Kontrola stanu końcowego i ewentualne doposażenie sypialni w brakujące elementy.