Komfort przy wejściu, czyli wygodny przedpokój

Przy urządzaniu wnętrz skupiamy się na kuchni, salonie, łazience. A przedpokój? Nierzadko to pomieszczenie pomijamy, wstawiamy przypadkowe lub nie do końca dopasowane meble. Może dlatego, że w przedpokoju spędzamy najmniej czasu, więc wydaje się, że nie musi być zbyt funkcjonalne. Ale czy tędy droga?

Po pierwsze wygoda

Z pewnością nie tędy, jeżeli zależy nam na codziennym komforcie. W przedpokoju powinno się znaleźć miejsce na buty. Powinny być w zasięgu ręki, nie schowane gdzieś daleko od wejścia lub w miejscu trudno dostępnym. Rozwiązanie, które się sprawdza: buty, w których aktualnie chodzimy stoją na specjalnej półeczce lub wycieraczce, niedaleko wejścia. Dobrym pomysłem jest również specjalna szafka na buty. W większym przedpokoju możemy postawić ławeczkę, która ułatwi zmianę obuwia.

Podłogę w przedpokoju również możemy rozpatrywać pod kątem funkcjonalności. Jeżeli mamy większa rodzinę lub czworonoga sprawdzą się płytki. Będzie przecież dużo wody, zabłoconych łapek psa. Panele mogą nie zdać egzaminu. Przedpokój i dywan? Tak, jednak lepiej sprawdza się taki, który możemy uprać w pralce oraz ten z antypoślizgowym podłożem.

Dopasowany styl

Funkcjonalne też może być ładne i nie musimy dokonywać wyboru pomiędzy designem, a komfortem. Meble, dostępne na rynku, są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. W przypadku trudnych aranżacyjnie przedpokojów (małych, ze skosami) możemy zwrócić się o pomoc do stolarza.

W przedpokoju powinno być lustro. To duże pole do aranżacyjnego popisu, ponieważ niepozorne lustro może optycznie powiększyć pomieszczenie, dodać mu nietuzinkowości. Podobnie kolor ścian, dekoracje, oświetlenie. Ważne, by zadbać o spójność i podążać za konkretnym stylem. Od czasu do czasu można pokusić się o małą stylistyczną przewrotność…

Przedpokój i sprytne rozwiązania

Po wejściu do mieszkania zdejmujemy buty i…kładziemy klucze. Tak po prostu, na szafce? Może lepiej w specjalnym koszyku, kasetce? Albo na wieszaku przeznaczonym tylko do kluczy. I jest komfort! Klucze to jednak ważny przedmiot, lepiej żeby się nie zgubiły i miały swoje stałe miejsce.

Szafka na buty z siedziskiem, kuweta schowana w drewnianej szafce (z subtelnym otworem dla kota), obrotowa szafka na buty, grzejnik w formie wieszaka, składane siedziska, montowane do ściany…Moc patentów, szukajmy inspiracji i nie lekceważmy swoich przedpokojów. W codziennym użytkowaniu przekonamy się, że było warto.

Część informacji zawartych w artykule pochodzi ze strony https://www.decors.pl/.