Przytulne mieszkanie – jak je zaaranżować?

Definicja „przytulności” dla każdego jest nieco inna. Jedni kojarzą go z nocami spędzonymi przy kominku, inni ze wspomnieniami z rodzinnego domu. Poniższy materiał dostarczy Ci pomysłów na urządzanie przyjemnej rezydencji. Zapewniamy sposoby, aby Twój dom był przyjaznym i atrakcyjnym miejscem, do którego chcesz wracać.
Jeśli w budynku znajdują się krokwie, drzwi lub inne elementy z prawdziwego drewna, należy je zastosować. Może postawisz na wnętrza rustykalne lub skandynawskie? W takich aranżacjach często stosuje się jasne, delikatne odcienie, które dzięki zastosowaniu drewnianych elementów wydają się mniej surowe i zimne.

Jakie meble wybrać, aby stworzyć przytulne wnętrze?

Zastosowanie pastelowych barw doda uroku przyjemnej, jasnej rezydencji. Rozświetlą i optycznie powiększą wnętrze. Delikatny brzoskwiniowy, jasny róż czy błękit uzupełniają zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne, minimalistyczne meble.

Nie bój się używać głębszych kolorów na ścianach lub na meblach. Jednak pamiętajmy o jednej ważnej rzeczy, którą często podkreślają eksperci i projektanci wnętrz działający na portalu Architektura24 – mianowicie bardzo ważne jest, aby zachować równowagę; ciemne ściany uzupełnią jaśniejsze dodatki czy meble i odwrotnie. Przestrzeń może stać się przytłaczająca, jeśli zawiera zbyt wiele ciemnych elementów.

Kolory i dodatki w przytulnym wnętrzu – na jakie postawić?

Nie jesteś ograniczony do jednej ogromnej sofy. W większych przestrzeniach można ustawić mniejszą kanapę i wygodny fotel z podnóżkiem, który może pełnić również funkcję kącika do czytania. Dodaj kilka puf z możliwością przechowywania i masz przyjemne i użyteczne miejsce do wypoczynku!

W części dziennej, oprócz lampy sufitowej, można dodać lampę stojącą lub biurkową, a jeśli przestrzeń jest ograniczona, kinkiety. W ten sposób pokój będzie cały czas mniej jasny, a oświetlenie punktowe stworzy romantyczny nastrój, uprzyjemniając wspólne spędzanie czasu.