Co warto wiedzieć o styl wnętrzarskim Japandi?

Kiedy skandynawski minimalizm spotyka się z japońskim duchem, pojawia się nowy trend, który podbija wystrój wnętrz i rozśmiesza w nim. To jest styl japoński. Co to jest i jak można go łatwo wnieść do aranżacji naszego domu? Jakich kolorów używać, a jakie są kategorycznie zabronione?

Styl Japandi cechy charakterystyczne

W stylu japońskim liczba drobiazgów jest ograniczona na rzecz wysokiej jakości mebli z niższej półki. Wykonane są zwykle z naturalnych materiałów, takich jak drewno, rattan czy bambus. Idea życia w zgodzie z naturą i poszanowania starych rzeczy jest głęboko zakorzeniona w kulturze japońskiej. Wybierajmy więc meble w taki sposób, aby sprawdziły się u nas przez długie lata. Japoński styl bez kompromisów!

Japońskie wnętrza to kwintesencja nowoczesnego luksusu. Powinna być bardzo elegancka, a jednocześnie przyjazna, bogate w nowoczesne rozwiązanie, swobodne i artystyczne zarazem. Japandi kocha również design. W związku z tym pomieszczenie, w którym dominuje, musi być niekompletne bez elementu artystycznego. Wszystko należy dobierać z umiarem i smakiem.

Akcesoria i tkaniny w stylu Japandi

Ceramika dekoracyjna, gliniane dodatki, delikatne gałązki w minimalistycznych wazonach i wszechobecne rośliny są dostępne jako akcesoria. Powinniśmy również wybierać tkaniny pochodzenia naturalnego, takie jak len czy bawełna.

Jakie barwy wybrać pasujące do stylu Japandi?

Styl japoński wykorzystuje neutralną i bardzo ograniczoną paletę kolorów. We wnętrzach dominują poszarpane odcienie bieli, beżu, szarości oraz jasnego i ciemnego brązu. Jeśli chcesz ożywić wystrój, zastosuj czarne wykończenia oraz ciemne drewno, które kontrastuje z bielą ścian. Ale zrezygnuj z krzykliwych kolorów i mocnych wzorów – japoński styl ich nie toleruje.