Smart dom Samsung – jakie urządzenia wybrać do kuchni i łazienki?

Na co dzień korzystamy z wielu różnych urządzeń. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, ile zużywają energii i ile czasu zajmuje ich odpowiednie ustawienie. Na szczęście coraz częściej mamy do czynienia z systemami smart dom, dzięki którym korzystanie z urządzeń jest jeszcze łatwiejsze, mniej czasochłonne i bardziej oszczędne. Jakie urządzenia wybrać do kuchni i łazienki? Poznaj nowoczesne produkty Samsung.

Jakie zalety ma smart dom?

Smart dom to system urządzeń połączonych w jedną sieć, którymi możemy sterować za pomocą jednej aplikacji. Urządzenia te są zaawansowane technologicznie, współpracują ze sobą wzajemnie i są w stanie wesprzeć nas w wielu czynnościach – zaoszczędzając nasz czas i pieniądze. Warto wiedzieć, że na system składają się nie tylko konkretne urządzenia, ale też czujniki, np. czujnik ruchu, dymu, zmierzchu czy temperatury. Dzięki nim system może sam reagować na określone sygnały, np. powiadomi nas, gdy wykryje ruch czy zgasi światło lub wyłączy gniazdka, gdy nikogo nie będzie w domu. Naczelnym celem smart domu jest poprawa komfortu naszego życia. Dodatkowo jednak inteligentny dom dba o nasze bezpieczeństwo i wydatki.

Jakie urządzenia wybrać do kuchni?

Kuchnia to miejsce, wokół którego toczy się całe życie domu. Spędzamy w niej dość dużo czasu, przygotowując kilka posiłków w ciągu dnia i sprzątając po ich zjedzeniu. Aby móc ułatwić i bardziej zautomatyzować te zadania, możemy wybrać inteligentne urządzenia, które będą wzajemnie ze sobą współpracować. Co znajdziemy w ofercie Samsung? Lodówka i piekarnik to jedne z ważniejszych urządzeń w kuchni, dlatego warto wybrać takie, które nie tylko wyposażone są w nowoczesne technologie ułatwiające życie, ale też mogą zmniejszyć nasze rachunki za prąd.

Lodówka z Wi-Fi RF65A977FSG, Multidoor, Family Hub™ to bardzo zaawansowane urządzenie, które może stać się multimedialnym centrum całego domu. Wbudowany ekran umożliwia m.in. wprowadzanie notatek, listy zadań czy korzystanie z kalendarza zsynchronizowanego z Google i Microsoft*. To sprawi, że już nie zapomnisz o ważnych wydarzeniach w Twojej rodzinie, a dzięki notatkom i listom możesz zostawiać wiadomości dla reszty domowników o obiedzie pozostawionym w lodówce czy konieczności pozmywania naczyń. Na ekranie możesz też wyświetlać filmy, sprawdzać pogodę czy przeglądać internet**. Na uwagę zasługują jednak kamery wewnętrzne ViewInside, dzięki którym możesz sprawdzić zawartość lodówki z Wi-Fi nawet wtedy, gdy jesteś akurat na zakupach***.

A co z piekarnikiem? Warto spojrzeć na model NV7B6785KAK, czyli parowy piekarnik inteligentny Steam Cook z technologią Dual Cook Flex. Za pomocą aplikacji SmartThings**** możemy zdalnie go włączyć, wyłączyć, a także monitorować pieczenie potraw.

Jakie urządzenia do łazienki?

Z pewnością pierwsze, co przychodzi Ci na myśl, to z pewnością pralka. Samsung ma w swojej ofercie kilka ciekawych modeli. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Pralka Bespoke QuickDrive ™. Jest ona wypełniona po brzegi nowoczesnymi technologiami, które sprawią, że pranie będzie jednym z przyjemniejszych obowiązków domowych. EcoBubble™, QuickDrive™, Panel AI control – te technologie i systemy pomogą Ci prać oszczędniej, szybciej i bardziej intuicyjnie. Dodatkowo zarządzana za pomocą SmartThings pralka może zostać włączona lub wyłączona z dowolnego miejsca w domu czy nawet z pracy. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoja taryfa u dostawcy energii zakłada niższe koszty prądu w określonych godzinach.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*By móc korzystać z osobistego kalendarza (np. Google lub Microsoft), musisz go najpierw połączyć ze swoim kontem Samsung.

** Kompatybilne telewizory: modele Smart TV z lat 2015–2017: seria J/K/MU6400 lub nowsze, modele Smart TV z roku 2018: seria NU7400 lub nowsze, modele Smart TV z roku 2019: seria Q60R lub nowsze, modele Smart TV z lat 2020–2021: seria Q70 lub nowsze oraz telewizory lifestyle’owe (The Frame, The Serif i The Sero – z wyłączeniem The Frame 32”). Prosimy sprawdzić kompatybilność nowych telewizorów na samsung.com. Opcja ta może nie działać, jeśli oprogramowanie telewizora Samsung TV zostało zmienione.

Odwiedzane strony mogą nie być poprawnie wyświetlane, jeśli nie są zgodne ze standardem sieciowym (HTML5). W zależności od polityki danej strony niektóre funkcje mogą nie być obsługiwane.

*** Wymagana aplikacja SmartThings, dostęp do sieci bezprzewodowej oraz konto Samsung Account. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Android w wersji co najmniej 8.0 (2GB pamięci RAM lub więcej) oraz z systemem iOS w wersji co najmniej 13.0. Dotyczy wybranych urządzeń. Szczegóły, w tym pełna lista kompatybilnych z aplikacją urządzeń Samsung, dostępna na https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/.

****Aplikacja SmartThings wymaga dostępu do sieci bezprzewodowej oraz konta Samsung Account. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Android w wersji co najmniej 8.0 (2GB pamięci RAM lub więcej) oraz z systemem iOS w wersji co najmniej 13.0. Dotyczy wybranych urządzeń. Szczegóły, w tym pełna lista kompatybilnych z aplikacją urządzeń Samsung, dostępna na https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/.