Designerska komoda – co powie o Tobie?

Meble designerskie często kojarzone są z wyjątkowo wysoką ceną, ponieważ „design” jest wartością dodaną do mebla, za którą trzeba ekstra dopłacić. Jednak na rynku coraz więcej tańszych, bo produkowanych w hurtowych ilościach, mebli, które wyróżniają się niezwykłym wzornictwem i kształtem. Za przykład niech tu posłuży pojemna komoda z szufladami, których fronty zostały ozdobione orientalnymi wzorami w stylu mandali. Każda szuflada ma swój odrębny wzór oraz paletę barw, przy czym wszystkie tworzą one kolorową mozaikę. Czy warto taką komodę zakupić? Po co nam w ogóle taki designerski mebel?

Kolorowy T-shirt cieszy oko, czemu nie designerska komoda?

Czy każda inna klasyczna komoda może zastąpić jej miejsce? Oczywiście, tak Możemy mieć w domu pełno „nudnych” mebli, a nasze mieszkanie może wyglądać jak żywcem wyjęte z katalogu. Ale czy przy wyborze koszulki kierujemy się jedynie jej praktyczną stroną? Czy podoba się nam zamieszczony na niej nadruk, który wyraża nasze gusta? Podobnie jest przecież z meblami – istnieją one w niezliczonych konfiguracjach, aby nie tylko pasowały do wymiarów naszego pokoju, ale też do naszych gustów. Meble designerskie tworzone są po to, aby pustym wnętrzom nadać estetyki, która nam odpowiada. Istnieją po to, aby przestrzeni nadać wyjątkowy i niepowtarzalny rys. Rys, który będzie mówił o naszym mieszkaniu, że jest ono „naszą” intymną domową przestrzenią.

Co więc mówi ta orientalna komoda?

Na pewno to, że dobrze czujemy się w orientalnych klimatach, lubimy symetrie i porządek, ale nasz świat musi być ciekawy, kolorowy i wyjątkowo zróżnicowany. Taka bowiem jest wspomniana komoda – każda jej szuflada posiada swój własny kolorowy wzór na froncie. Ktoś mógłby nazwać to pstrokacizną, ale dla nas ta różnorodność ma wspólny mianownik, jakim jest idealny kształt koła. Patrząc na nią widzimy porządek, który ukryty jest pod pozorem chaosu. Być może tak jak za naszym codziennym roztrzepaniem kryje się poukładany świat wartości.

A być może komoda z kolorowymi kwiatami i liśćmi nie mówi o naszym charakterze nic. Być może po prostu urzekła nas swoim unikalnym wyglądem, a jej zakup to nasza chęć otaczania się pięknymi rzeczami.