Urządzenie wnętrza nie jest łatwym zadaniem – meble i dodatki muszą tworzyć przyjazną atmosferę w pomieszczeniach, a jednocześnie odznaczać się funkcjonalnością. Meble designerskie są często krytykowane szczególnie przez przedstawicieli starszych pokoleń, którzy zarzucają im nietrwałość i niepraktyczność. Nie jest to jednak prawda – designerskie meble stanowią połączenie nieszablonowego wyglądu i doskonałej jakości.
Czym cechują się designerskie meble?
Wśród ludzi panuje błędne przekonanie, że designerskie meble czerpią jedynie z nowoczesności. Projektanci inspirują się jednak trendami wnętrzarskimi z poprzednich dekad i starają się je uwspółcześnić. Tego typu elementy wyposażenia mają prostą i przemyślaną formę bez zbędnych dekoracji.
Mogą mieć ekstrawagancki, lecz przykuwający spojrzenia wygląd. Kluczowa jest jednak przede wszystkim ich wygoda – do produkcji mebli wykorzystuje się materiały najwyższej jakości. Niektóre z nich dzięki oryginalnym kształtom mogą mieć wiele zastosowań, np. służyć jako taboret, a w razie potrzeby jako stolik nocny.
Tego typu produkty łatwo jest dopasować do reszty aranżacji. Ich podstawową cechę stanowi ergonomia. Na ogół można je swobodnie przestawiać i przesuwać.
Designerskie meble w aranżacji wnętrz
Wśród mebli designerskich królują kolory takie jak zieleń, granat, szarość i rdza. Ciemne barwy połączone np. z ozdobnymi nóżkami sofy nadadzą wnętrzu elegancji. Sprawdzą się nie tylko w domach, ale także w luksusowych biurach i gabinetach. Miłośnicy stylu skandynawskiego mogą postawić na solidne designerskie meble drewniane. Pomieszczenie warto ozdobić nowoczesną doniczką lub lustrem.