Czy czeka nas moda na na styl industrialny?

Każdy z nas marzy o własnym, przytulnym gniazdku. Urządzanie własnego domu lub mieszkania, wymaga od nas wiele trudu i poświeceń.

Niekiedy stajemy przed dylematem w jakim stylu urządzić wnętrza. Często metodą prób i błędów dochodzimy do efektu ostatecznego. Pragniemy mieszkania funkcjonalnego, a zarazem ciepłego i przytulnego. Czasami wystarczy tylko odważyć się na zaczerpnięcie elementów designu z poszczególnych stylów i mamy efekt osiągnięty.

Chłodny styl industrialny

Kojarzy nam się z wysokimi sufitami, ścianą z cegły, betonową podłogą oraz przeogromnymi oknami, a do tego metalowe niczym przemysłowe wyposażenie wnętrz. Dodatkowo kolorystyka szarości, która powodowała uczucie przytłoczenia. Surowość tego stylu, przeszła nieznaczną ewolucję. Aby ocieplić oraz nadać przytulność takim pomieszczeniom, możemy z powodzeniem zaczerpnąć pomysły z innych aranżacji.

Różnorodność stylu industrialnego

Charakteryzuje się swobodą oraz dowolnością łączenia niepasujących do siebie kolorów, przeróżnych form, a nade wszystko cechuje się inspiracjami etnicznymi. Ociepli każde mieszkanie. Wystarczy tylko namiastka tego stylu, aby wnętrze nabrało innego wymiaru. Niekiedy może to być tylko dywanik z frędzlami na betonowej podłodze lub stosy poduszek. Świetnie sprawdzają się też ratanowe kosze albo wiklinowe meble. Takie połączenie przytulnych dodatków z metalowymi meblami, to fantastyczna sprawa.

Jednak najciekawszym rozwiązaniem jest łączenie stylów poprzez rośliny. W betonowych donicach pięknie zaprezentują się olbrzymie palmy oraz monstery. Sprawdzą się również dekoracje z suszonych kwiatów i trawy.

One thought on “Czy czeka nas moda na na styl industrialny?

Dodaj komentarz