Lodówka wolnostojąca – jaką wybrać do małej kuchni?

Niewielka kuchnia może być tak naprawdę wielkim problemem. Wiele zależy jednak od tego, czy odpowiednio przygotujemy się do jej urządzania. Warto wcześniej sporządzić dokładne pomiary, dzięki czemu dobór mebli i sprzętów będzie znacznie prostszy! Czy jednak lodówka wolnostojąca to odpowiedni wybór do niewielkiego metrażu?

Lodówka wolnostojąca – zalety jej posiadania

Na samym wstępie warto powiedzieć kilka słów o lodówkach wolnostojących. Nie bez powodu są one częstym wyborem użytkowników. Przede wszystkim dostępne są w tak wielu wariantach, że nie powinniśmy mieć większej trudności ze znalezieniem takiego modelu, który doskonale wpasuje się naszą przestrzeń kuchenną.

Jako że lodówka wolnostojąca nie jest wbudowana w zestaw mebli, znacznie łatwiej o jej przestawienie czy nawet przeniesienie. Tego rodzaju urządzenia są doskonałym wyborem, jeżeli często się przeprowadzamy, a nie chcemy za każdym razem kupować nowego sprzętu.

Okazuje się również, że lodówka wolnostojąca idealnie nada się do małej kuchni. Dlaczego? Jak zostało już wspomniane, ten wariant dostępny jest w różnych rozmiarach, co oznacza, że znajdziemy zarówno duże lodówki, w sam raz do użytku przez wielodzietną rodzinę, jak i małe, a zarazem wąskie modele.

Kolorowe lodówki – czy to dobry wybór do małej kuchni?

Ciekawym wyborem będą też kolorowe lodówki! Taki barwny akcent świetnie sprawdzi się na małym metrażu. Czarna lodówka, biała czy srebrna to oczywiście najczęściej wybierane modele, ponieważ pasują do większości mebli czy sprzętów. Czy nie warto jednak odrobinę zaszaleć i zdecydować się na lodówkę, która już od progu będzie przyciągała uwagę? Kolorowe urządzenia dostępne są między innymi w ofercie marki Samsung.

Jaką lodówkę wolnostojącą kupić?

Jeżeli wiesz już, że model wolnostojący jest idealny dla Ciebie, warto zastanowić się, jaka konkretnie lodówka spełni Twoje pozostałe wymagania. Warto stworzyć listę, na której znajdą się funkcje i technologie, które w szczególności mogą się sprawdzić podczas codziennego użytkowania.

Ważnym aspektem jest m.in. energooszczędność. Przykładowo wybrane lodówki marki Samsung mogą pochwalić się obecnością AI Energy Mode. Po włączeniu tego trybu urządzenie optymalizuje pracę tak, aby zużywać do 15%* mniej energii. Optymalizacja ta bazuje na poznanych wcześniej wzorcach, takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkości pracy kompresora oraz częstotliwości cyklu rozmrażania.

Jeżeli interesują nas głównie lodówko-zamrażarki No Frost, to warto powiedzieć też kilka słów o tym systemie, który niweluje problem oblodzenia i szronu w lodówce. To również ciekawy sposób na oszczędzanie prądu. Powstający w komorach lód mógłby zmniejszyć efektywność działania tego sprzętu. Poprzez utrzymanie idealnego poziomu wilgotności lodówka działa sprawnie bez konieczności poboru większej ilości energii**.

* Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. ** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

**Technologia No Frost firmy Samsung utrzymuje stałą temperaturę, dzięki czemu ścianki urządzenia nie pokrywają się szronem i lodem. Ponadto szybciej chłodzi, zwiększa wytrzymałość systemu i pozwala uniknąć marnowania energii na rozmrażanie. Na podstawie porównania nie wyposażonej w technologię No Frost lodówki Samsung RL39THCTS i posiadającego to rozwiązanie modelu RB31FERNCWW. Rezultaty mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania przez konsumenta.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.